Tel.: 0212 512 10 77       Mail: tarhanuniforma@gmail.com

çelik yelek

çelik yelek

Haber Tarihi: 07-09-2016


çelik yelek

 

            Çeşitli meslek gruplarında da kullanılan çelik yelekler hakkında detaylı bilgilere değineceğiz. Çelik yelek yani bir diğer adıyla balistik yelek çeşitli alaşımlarla yapılmıştır ve kurşun geçirmeme özelliğine sahiptir. Herhangi bir patlayıcı vs. gibi araçlarda şiddeti azaltmak ve vücudu olası zararlardan korumak için giyilmektedir. 1901 yılında iki Polonyalı tarafından icat edilen çelik yelekler günümüze kadar gelmiştir ve emniyet teşkilatı gibi güvenlik güçlerinde olmazsa olmaz bir parçadır. Sert olan çelik yelek kıyafetlerin içine giyilir ve dış yüzeyi kumaştır.

 

 Çelik Yelek Özellikleri

 

            Her çelik yeleğin bir koruma mesafesi vardır. Örneğin 0.46m2’lik bir mesafeden koruyacak olan çelik yeleğin ağırlığı 2700 gramdır.

 

 Çelik yelek faydaları

 

            İçinde bulunduğunuz meslek grubunu göze alarak bir Polisin çelik yelek yani balistik yelek giymesi yaşanabilecek herhangi bir tehlike anında vücuda girecek kurşun, şarapnel parçalarından koruyacaktır. Göğüs ve sırt bölgesini koruyan yelek olası bir durumda kurşun darbesini yelek durdurur fakat yine de yeleği giyen kişi hafifte olsa yaralanabilir.

 

            Çelik Yelek tanıtım ve satışını yapan en başarılı firmalardan biri olan www.balistikplaka.com firmasının ürünlerini ve hizmetlerini web sitesinden araştırabilirsiniz. Firmanın politikası olan kısa zamanda en iyi ürünleri en ekonomik şekilde alıcıya sunmaktır. Sadece çelik yelek değil aynı zamanda asker kıyafetleri, polis kıyafetleri, itfaiye kıyafetleri de üretmektedir. Ve sektörde ki yenilikleri sürekli olarak takip eden firma neredeyse hiç hata yapmamaktadır.

 

            Firmanın amacı marka ismini Türkiye çapında tanıttıktan sonra dünya çapında ismini duyurmak ve markasını globalleştirmektir. Sektördeki yolunda başarılı adımlarla ilerleyen firma üretimde yoğunluk yaşamaktadır ve şimdiden en çok tercih edilen firmalar arasında yer almaktadır. Bu seçimin etkisinde kısa zamanda en ekonomik faturalandırma ile sağlamaktadırlar. Özenle hazırladıkları siparişlerde müşteri memnuniyetine büyük ölçüde önem vermektedirler ve bu da devamlı olarak çelik yelek veya askeri kıyafet konusunda tercih edilmelerini sağlamaktadır.

 

            Müşterilerinden gelen istek ve öneriler doğrultusunda firma içerisinde ve üretimde iyileştirmeler yapan balistik plaka firması müşterilerinin görüş ve önerilerini çok dikkate almaktadır ve mutlaka ikinci plana atmadan aksi bir durum varsa düzeltmek için elinden geleni yapmaktadır. İstanbul Fatih bölgesinde faaliyet gösteren firmaya web sitesinden ulaşılabilirsiniz.

 


 

Balistik Yelek

çelik yelek

kurşun geçirmez yelek

Tarhan Üniforma    Balistik Plaka   İtfaiye Kıyafetleri